Tugasan 2 Penghasilan Produk Flipbook PDF

Tugasan 2 Penghasilan Produk

49 downloads 111 Views 377KB Size

Story Transcript

INSTITUT PENDIDIKAN GURU KAMPUS GAYA KOTA KINABALU, SABAH

PROGRAM IJAZAH SARJANA MUDA PERGURUAN

- PENTAKSIRAN BERTERUSAN KURSUS : KURIKULUM BAHASA MELAYU SEKOLAH RENDAH KOD KURSUS : BMMB3213 KANDUNGAN : TUGASAN 1 – PENULISAN ESEI TUGASAN 2 – PENGHASILAN PRODUK Nama Pelajar No Angka Giliran Kumpulan Ambilan No. Telefon Bimbit Alamat E-mel Nama Pensyarah Kursus

Markah : KRITERIA

30% PENULISAN ESEI

:AUDREY ANAK ARTHUR SADANG :2021072340296 : PISMP BM2 : JUN 2022 :0166298343 :[email protected] : CONNIE C. AH GANG

30% PERSEMBAHAN

60% JUMLAH

Pemeriksa 1 Pemeriksa 2

A. Pengesahan Pelajar: ( diisi semasa menghantar tugasan) Saya mengesahkan bahawa hasil tugasan yang dihasilkan oleh saya sendiri dan tiada unsur-unsur plagiat di dalamnya. Saya faham implikasi yang akan saya terima sekiranya pengakuan ini adalah pengakuan palsu.

Tanda tangan Pelajar:

Audrey

Tarikh : 4 April 2023

B. Pelajar Menerima Maklumbalas Hasil Tugasan: ( diisi selepas menerima gred dan maklum balas daripada pensyarah) Tanda tangan Pelajar : -

Audrey

Tarikh :4 April 2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 1. Mata Pelajaran

: Bahasa Melayu

2. Tahun

: 3 Kenanga

3. Bilangan Murid

: 20 orang

4. Tarikh

: 19 Julai 2022

5. Hari

: Jumaat

6. Masa

: 07.30-8.30 pagi

7. Tema

: Kelestarian Alam Sekitar

8. Tajuk

: Mari Kitar Semula

9. Kemahiran Fokus

: Kemahiran Mendengar dan bertutur

10. Standard Kandungan :

1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan.

11. Standard Pembelajaran:

1.2.1 Bertutur untuk menjelaskan dan menilai sesuatu perkara secara bertatasusila mengikut konteks. 1.2.2 Menjelaskan dan membanding beza maklumat tersurat dengan menggunakan idea yang kritis dan kreatif. 1.2.3 Bersoal jawab untuk mendapatkan dan menyampaikan maklumat.

12. Objektif Pembelajaran: (i) Menjawab soalan kuiz dengan betul secara lisan. (ii) Bercerita mengenai situasi dengan betul (iii) Menyampaikan perkara yang didengar dengan betul.

13. Sistem Bahasa: Kosa kata: membuang, mengitar, pepejal, kitar semula

14. Pengisian Kurikulum (Elemen Merentes Kurikulum)

(i)

Ilmu : Bahasa, Kelestarian Alam Sekitar

(ii)

Nilai Murni : Bertanggungjawab, rasional, kerjasama

(iii)

Peraturan Sosiobudaya : Kesantunan bahasa dan laras Bahasa

(iv)

KBAT : Mengaplikasi – merangsang minda murid untuk mengemukakan idea berdasarkan bahan pembelajaran secara kreatif

(v)

Kemahiran Insaniah : Pemikiran kritis, kemahiran komunikasi, kolaboratif

(vi)

PAK-21 : Kerja berkumpulan

15. Strategi Pengajaran dan Pembelajaran ( Kepelbagaian Kaedah dan Teknik)

(i)

Kemahiran Berfikir : Meneliti, menjana idea, mengenal pasti Belajar Cara Belajar : Kemahiran memproses maklumat,

(ii)

Teknik : Soal jawab, perbincangan,

(iii)

Strategi : Berpusatkan murid, berpusatkan bahan, berpusatkan guru

(iv)

Pembelajaran Kontesktual : Menghubungkaitkan pembelajaran dengan pengetahuan sedia ada

(v)

Kecerdasan Pelbagai : Verbal linguistik, interpersonal

16. Bahan Bantu Mengajar

Bil

Perkara

1.

Laptop

1

Pembesar suara

1

2.

Jumlah

Bahan multimedia Word wall

1

Quizz

1

17. Pengetahuan Sedia Ada i.

Murid menpunyai pengetahuan tentang kitar semula

Langkah/Masa Pengurusan bilik darjah (2 minit)

Set Induksi (5 minit)

Isi Pelajaran • •

Kebersihan persekitaran Persediaan murid untuk belajar

Tayangan Video: ‘Jom Kitar Semula’ https://youtu.be/jhoGVZueqXg Contoh Soalan: (i) Perlukah kita melakukan kitar semula? (ii) Berapakah tong kitar semula yang ada? (iii) Apakah warna-warna bagi tong kitar semula?

Langkah 1 (10 minit)

Tayangan Video Tajuk: ‘Kitar Semula Kebaikan Bersama’ https://youtu.be/Ny8NaOKKxEU

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran • Guru meminta murid untuk mengutip sampah di bawah meja masingmasing • Murid memastikan persekitaran bersih dan mereka bersedia untuk belajar. 1. Guru menayangkan video kepada murid 2. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai video tersebut 3. Guru mengaitkan video tersebut dengan tajuk pada hari ini.

Catatan Peralatan yang sesuai

BBM • •

Laptop Video

Kemahiran mendengar Kemahiran bertutur

1. Guru menayangkan BBM video kepada murid. 2. Guru meminta murid menyatakan apakah kebaikan kitar semula tersebut secara beramairamai.

o Video. o Laptop.

Langkah 2 ( 18 minit)

Permainan ‘Mari Meneka’ https://wordwall.net/resource/54851735

Langkah 3 (23 minit)

Aktiviti Berkumpulan

https://quizizz.com/join?gc=59345679

Penutup (5 minit)

Tayangan Video: https://youtu.be/vadAM3vuhpU

1. Guru menerangkan peraturan permainan kepada murid. 2. Guru akan bertanya kepada murid tentang apa yang ditayangkan di dalam wordwall tersebut. 3. Murid diminta untuk mengambil giliran menjawab soalan yang disediakan. 1. Guru membahagikan murid kepada 4 kumpulan 2. Guru mengadakan pertandingan kecil antara 4 kumpulan 3. Murid menjawab soalan yang telah disediakan oleh guru dalam bentuk quiz 4. Setiap kumpulan perlu menjawab sekurangkurang 3 jawapan yang betul untuk menang 1. Murid diminta untuk menyanyikan lagu mengikut seni kata bersama-sama guru sambil membuat gerakan badan. 2. Guru merumuskan isi pelajaran dengan menyatakan nilai mencintai alam sekitar.

BBM o Laptop o Wordwall Kemahiran berfikir :menghubungkait,mencirikan

BBM • •

Quizz Laptop

Kecerdasan pelbagai : verbal linguistik,interpersonal.

BBM : o Audio. Teknik :Nyanyian,kinestetik. Nilai :Mendengar arahan,tekun

Bahan Bantu Mengajar: •

Quizz https://quizizz.com/join?gc=59345679



Wordwall

https://wordwall.net/resource/54851735

Get in touch

Social

© Copyright 2013 - 2024 MYDOKUMENT.COM - All rights reserved.